02-03-2022

Goede start Nederlanders op Spanish Para International

Op de Spanish Para Badminton International in Vitoria wordt er goed gepresteerd door de Nederlandse para-badmintonners.

In de klasse SL-4 heeft Sophie van den Broek de halve finale bereikt van het vrouwenenkel. De Nederlandse is na winst op de Portugese Ferreira zeker van een plek bij de laatste vier. In het gemengddubbel in de klasse SL3-SU5 verloor ze met Jareth van der Weijden de eerste wedstrijd tegen twee sterke Indiërs. De tweede wedstrijd tegen het Zuid-Amerikaanse koppel Vasquez/Ortiz Vargas werd met 23-21 en 21-19 gewonnen.

In het mannenenkel SL-4 zit het toernooi er voor Van der Weijden ondanks tweede verdienstelijke wedstrijden in de poulefase op.

Joshua Donker heeft zijn eerste twee wedstrijden in de poulefase van het mannenenkel in de SU-5 klasse gewonnen en is daarmee verzekerd van een plek in de kwartfinale.

Volg hier alle actie via de livestream.

Kijk hier voor alle uitslagen.

Jille/Wassink verliest kwartfinale op EK

Helaas geen halve finale voor Debora Jille en Brian Wassink op het EK 2026 in Huelva. In de kwartfinale verliest het Oranje-duo met 21-11 en 21-13 van Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Mixduo Jille/Wassink naar kwartfinale EK Huelva

Debora Jille en Brian Wassink hebben de kwartfinale bereikt op het EK badminton in Huelva, Spanje. Het Oranje-duo won in de tweede ronde van het gemengddubbel met 21-13 en 21-16 van het Duitse koppel Simon Krax/Amelie Lehmann. Donderdag spelen Jille en Wassink in de kwartfinale tegen Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Brons voor Adith Karthikeyan Priya in Cuba

Adith Karthikeyan Priya heeft dit weekend brons gewonnen op de Cuba International! In een spannende halve finale moest hij in drie games zijn meerdere erkennen in de Indiër Nithin Raghavendar.

Eerste prijs voor Noreen en Asmi op OLVE

Noreen Ching en Asmi Shritvastava hebben dit weekend de eerste prijs gewonnen op het Junior OLVE Tournament in België! Noreen was in de finale van het vrouwenenkel Onder 13 jaar was te sterk voor Emily Qianmo Yu uit Engeland, terwijl Asmi samen met de Belgische Ophelie Nan het vrouwendubbel op haar naam schreef!Daarnaast won Mai-Lan Bui de tweede prijs in het meisjesenkel Onder 11 jaar.

Oranje zesde bij 6 Nations Onder 17

De Nederlandse badmintonners zijn bij het teamtoernooi bij de 6 Nations U17 in het Duitse Mullheim als zesde en laatste geëindigd. Oranje speelde tegen Engeland, Denemarken, Duitsland, Zweden en Frankrijk maar verloren alle vijf de duels.

Topbadminton wordt mede mogelijk gemaakt door:


tekst-onderlogos1 NOC onderlogos BWF onderlogos BE onderlogos Core Emblem White