26-01-2022

Samenwerking Badmintonschool Learn to Fly

Badminton Nederland heeft deze week een overeenkomst ondertekend met Badmintonschool Learn to Fly met als doel samen te werken aan talentontwikkeling. Eefje Janssen en Tak Ling Lam tekende namens de badmintonschool het samenwerkingsverband. Badmintonschool Learn to Fly werd na beoordeling beloond met één ster.

We willen graag een actieve samenwerking aangaan met badmintonscholen/talentcentra en zo werken aan de talentontwikkeling in Nederland. Samen met de badmintonscholen/talentcentra moet de eerste stap gezet worden richting de top en de doorstroom naar de Regionale TrainingsCentra (RTC) in Nederland.

Kijk hier voor meer info over Badmintonschool Learn to fly.
Klik hier voor meer info over de samenwerking tussen Badminton Nederland en badmintonscholen.

Jille/Wassink verliest kwartfinale op EK

Helaas geen halve finale voor Debora Jille en Brian Wassink op het EK 2026 in Huelva. In de kwartfinale verliest het Oranje-duo met 21-11 en 21-13 van Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Mixduo Jille/Wassink naar kwartfinale EK Huelva

Debora Jille en Brian Wassink hebben de kwartfinale bereikt op het EK badminton in Huelva, Spanje. Het Oranje-duo won in de tweede ronde van het gemengddubbel met 21-13 en 21-16 van het Duitse koppel Simon Krax/Amelie Lehmann. Donderdag spelen Jille en Wassink in de kwartfinale tegen Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Brons voor Adith Karthikeyan Priya in Cuba

Adith Karthikeyan Priya heeft dit weekend brons gewonnen op de Cuba International! In een spannende halve finale moest hij in drie games zijn meerdere erkennen in de Indiër Nithin Raghavendar.

Eerste prijs voor Noreen en Asmi op OLVE

Noreen Ching en Asmi Shritvastava hebben dit weekend de eerste prijs gewonnen op het Junior OLVE Tournament in België! Noreen was in de finale van het vrouwenenkel Onder 13 jaar was te sterk voor Emily Qianmo Yu uit Engeland, terwijl Asmi samen met de Belgische Ophelie Nan het vrouwendubbel op haar naam schreef!Daarnaast won Mai-Lan Bui de tweede prijs in het meisjesenkel Onder 11 jaar.

Oranje zesde bij 6 Nations Onder 17

De Nederlandse badmintonners zijn bij het teamtoernooi bij de 6 Nations U17 in het Duitse Mullheim als zesde en laatste geëindigd. Oranje speelde tegen Engeland, Denemarken, Duitsland, Zweden en Frankrijk maar verloren alle vijf de duels.

Topbadminton wordt mede mogelijk gemaakt door:


tekst-onderlogos1 NOC onderlogos BWF onderlogos BE onderlogos Core Emblem White