23-09-2022

Nederlandse Loterij en NOC*NSF samen op weg naar het sportiefste land ter wereld

Nederlandse Loterij is de komende tien jaar hoofdsponsor van TeamNL. In het Arnhemse GelreDome hebben 28 sportbonden namens TeamNL de overeenkomst bekrachtigd. NOC*NSF kiest voor het eerst voor een hoofdsponsor voor TeamNL omdat dit structureel extra ondersteuning betekent voor de sport in ons land.

Nederlandse Loterij levert als hoofdsponsor van TeamNL een substantiële bijdrage aan het realiseren van de ambitie van NOC*NSF om Nederland in beweging te krijgen en over tien jaar het sportiefste land ter wereld te zijn. Deze ambitie is verwoord inde Sportagenda 2032. Het belang van sporten en sportief bewegen is door de coronacrisis nog duidelijker geworden. De sportdeelname is sterk teruggelopen en herstelt nog onvoldoende. Daarom zet NOC*NSF hoog in: Nederland staat met TeamNL in de top 10 van topsportlanden, 14 miljoen mensen beleven wekelijks plezier aan sport en 12 miljoen mensen sporten en bewegen drie keer per week. Excellerend als topsporter, individueel sportend of in een team, als vrijwilliger of supporter.

André Cats, directeur topsport NOC*NSF: “Dit is een geweldige bijdrage aan de sport in ons land, juist omdat het gaat om een structurele bijdrage voor de komende tien jaar. Dit vergroot de financiële slagkracht van sportbonden en maakt TeamNL nog hechter waardoor de inspirerende en verbindende kracht van topsport toeneemt.”

Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF: “Met een partner als Nederlandse Loterij, die al zo lang een directe verbinding heeft met de sport in ons land, kunnen we de komende tien jaar resultaten boeken die een zichtbaar effectgaan hebben op de samenleving. We stellen een duidelijke ambitie die de topsport verbindt met de gehele sector, waarbij de topsport een belangrijke inspiratiebron is.”

Structurele bijdrage aan sport
Het tienjarig contract met Nederlandse Loterij staat los van de vaste, wettelijk geregelde jaarlijkse afdracht vanuit de loterijgelden naar de sport in z’n geheel; afgelopen jaar was dat een recordbedrag van ruim 50,4 miljoen euro. De jaarlijkse afdracht van loterijgelden is onmisbaar bij het organiseren van de sport in Nederland. Met deze sponsorovereenkomst voor de komende tien jaar levert Nederlandse Loterij een structurele extra bijdrage aan de Nederlandse sport.

Niels Onkenhout, CEO Nederlandse Loterij: “TeamNL verbindt Nederland en zorgt voor een nationaal gevoel van trots, met topprestaties op EK’s, WK’s, de Olympische Spelen en Paralympische Spelen. TeamNL beweegt daarmee een nieuwe generatie om te gaan sporten. De sport is de oprichter van wat Nederlandse Loterij nu is. Dooreen tienjarige samenwerking aan te gaan met TeamNL versterken we de hele Nederlandse sport en kunnen we nog meer betekenen voor een gelukkig, gezond en sportief Nederland.”

Arno de Jong, CMO Nederlandse Loterij: “TeamNL is het beste dat ons land 365dagen per jaar in oranje vertegenwoordigt op internationaal topsportniveau. En daarmee een inspiratie voor iedereen in Nederland. Nederlandse Loterij is historisch verbonden met de Nederlandse sport. We noemen ons niet voor niets de allergrootste supporter van sport. Die band maken we de komende tien jaar nog beter zichtbaar.”

Jille/Wassink verliest kwartfinale op EK

Helaas geen halve finale voor Debora Jille en Brian Wassink op het EK 2026 in Huelva. In de kwartfinale verliest het Oranje-duo met 21-11 en 21-13 van Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Mixduo Jille/Wassink naar kwartfinale EK Huelva

Debora Jille en Brian Wassink hebben de kwartfinale bereikt op het EK badminton in Huelva, Spanje. Het Oranje-duo won in de tweede ronde van het gemengddubbel met 21-13 en 21-16 van het Duitse koppel Simon Krax/Amelie Lehmann. Donderdag spelen Jille en Wassink in de kwartfinale tegen Callum Hemming en Estelle van Leeuwen uit Engeland.

Brons voor Adith Karthikeyan Priya in Cuba

Adith Karthikeyan Priya heeft dit weekend brons gewonnen op de Cuba International! In een spannende halve finale moest hij in drie games zijn meerdere erkennen in de Indiër Nithin Raghavendar.

Eerste prijs voor Noreen en Asmi op OLVE

Noreen Ching en Asmi Shritvastava hebben dit weekend de eerste prijs gewonnen op het Junior OLVE Tournament in België! Noreen was in de finale van het vrouwenenkel Onder 13 jaar was te sterk voor Emily Qianmo Yu uit Engeland, terwijl Asmi samen met de Belgische Ophelie Nan het vrouwendubbel op haar naam schreef!Daarnaast won Mai-Lan Bui de tweede prijs in het meisjesenkel Onder 11 jaar.

Oranje zesde bij 6 Nations Onder 17

De Nederlandse badmintonners zijn bij het teamtoernooi bij de 6 Nations U17 in het Duitse Mullheim als zesde en laatste geëindigd. Oranje speelde tegen Engeland, Denemarken, Duitsland, Zweden en Frankrijk maar verloren alle vijf de duels.

Topbadminton wordt mede mogelijk gemaakt door:


tekst-onderlogos1 NOC onderlogos BWF onderlogos BE onderlogos Core Emblem White